Projekt REMOTE Primary Forests podpořil český výrobce outdoorového oblečení Hannah. Členové našeho výzkumného týmu tak mají k dispozici například sady nepromokavého oblečení, ultralight stany se spacími pytli a matracemi, či batohy s anti-gravity systémem.

Značka Hannah působí na českém trhu již od roku 1991, kdy byla v Plzni spoluzaložena Hanou Zachariášovou. „V osmdesátých letech minulého století jsme byli blázni do lezení a víkendy, které bychom nestrávili ve skalách, jsme si ani nedovedli představit. Lezení, pískovcové věže a kamarádi, to byl náš svět. Spojovala nás láska k přírodě a touha plnit si své lezecké sny," říká nynější spolumajitelka. V Plzni sídlí značka Hannah dodnes, přičemž velká část výroby probíhá v Číně. Některé produkty jako např. trička z biobavlny se vyrábějí v Indii a další část výroby pak probíhá v Litvě nebo v Itálii, kde jde převážně o výrobu trekových holí.

„Předmětem našeho výzkumu jsou horské přirozené lesy v nadmořských výškách zhruba od 800 do 1.600 m.n.m. Lokality, ve kterých se pohybujeme, jsou z hlediska terénu mnohdy velmi náročné, přičemž sklony dosahují klidně i 50°. K výzkumu potřebujeme nepřeberné množství techniky, která samozřejmě něco váží, a když se k tomu připočte často velmi nepříznivé počasí, v podobě silných a vytrvalých dešťů a nutnost překonávání velkého množství popadaných kmenů, ocitáte se na dlouhou dobu ve velmi nekomfortní situaci. Tyto podmínky vám samozřejmě zpříjemní fakt, že máte na sobě oblečení, na které se můžete spolehnout, či stan, ve kterém jste schopni pohodlně strávit několik nocí v náročném terénu,“ říká Jakub Málek z Katedry ekologie lesa ČZU V Praze, která je iniciátorem projektu.